<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

d

Copyright @ Select-themes

Sledujte nás

Česko zpívá 2018 Finále

O vítězce Česko zpívá nebylo pochyb, přiznali odborníci

Triumf, který se klidně dá označit jako hattrick. Prvenství devatenáctileté Zuzany Bankové v sobotním finále talentové soutěže Česko zpívá bylo suverénní, vždyť ji na první místo dali diváci, VIP osobnosti i odborníci. Podle bezprostředních ohlasů získala tři trofeje naprosto zaslouženě.

„O vítězce jsem měl od začátku jasno. Možná se mi u ní o trochu víc líbila píseň Hello, kterou měla ze seznamu od pořadatelů, a naučila se ji přes noc, než ta Vraky áut, kterou uměla už dřív,“ prohlásil herec Roman Vojtek těsně po skončení finálového galavečera v Uffu.

Uznání se Banková dočkala i od známého hudebního producenta Milana Hermana. „Byla to moje favoritka už od semifinále. Líbilo se mi na ní hlavně to, že umí zpívat dynamicky – chvíli potichu, chvíli silně. Mladí soutěžící totiž jinak většinou mívají problém pracovat s emocemi,“ vysvětlil.

Ani muzikant, hudební dramaturg a pořadatel festivalu Jazzinec Tomáš Katschner nepochyboval. „První místo bylo jasné a jednoznačné. A že uspěla i u diváků? Ukazuje to na její mimořádnost. Z jejího výkonu jsem měl doslova husí kůži, evidentně i publikum,“ uvedl.

Také další odborníci kvitovali, že se názory porotců shodovali s diváckými preferencemi. „Tak by to přece mělo být!“ zdůraznil producent Herman. „Ukazuje se, že i lidé, kteří nejsou z branže, dokáží odhadnout, že zpěvák má hlas a umí zaujmout,“ řekla patronka soutěže a známá muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová.

Pro ty, kteří se ale chtějí jednou muzice věnovat profesionálně, má důležitý vzkaz: „Musíte na sobě tvrdě pracovat. Zpěv je o práci!“ Podobně mluvil i moderátor a herec Zdeněk Podhůrský: „Vítězce přeji, aby se jí dařilo, aby našla dobrý management a měla kolem sebe dobrý tým lidí, protože i to je hodně důležité.“

Soutěž Česko zpívá vyhlašuje Taneční škola Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a pořádá agentura Art Presto. Posledních osm let se koná v trutnovském Uffu. Proslulá je rovněž tím, že v porotě bývají známé osobnosti českého showbyznysu. Letos to byli například zpěváci Tomáš Savka, Renata Drössler a Kamila Nývltová, herec Roman Vojtek, moderátor Zdeněk Podhůrský či hudební producent Milan Herman.

Zdroj: Krkonošský deník