<We_can_help/>

What are you looking for?

<Good_things_happen/> Welcome to Conference

d

Copyright @ Select-themes

Sledujte nás

>Renata Drössler
speaker_info

About The Speaker

Renata Drössler

Renata Drössler

Renata Drössler je herečka, zpěvačka a dle svých slov zpívá chanson a blues v deseti jazycích: česky, polsky, rusky, německy, italsky, francouzsky, anglicky, španělsky, hebrejsky a jidiš. Vystupovala v předních českých hudebních divadlech. Vyučuje na Mezinárodní konzervatoři i na Státní konzervatoři v Praze.

V roce 1982 ukončila gymnázium s polským jazykem vyučovacím, herectví ukončila v roce 1986 na DAMU. Po absolutoriu nastoupila do angažmá na polské scéně Těšínského divadla, kde působila až do roku 1990. V letech 1990–1991 získala své první zkušenosti s muzikálovým divadlem v Teatr Rozrywki Chorzow – Katowice, v Polsku. Později se usadila v Praze. Do roku 1996 působila v pražském divadle Semafor. Stála u zrodu řady muzikálů a hudebních projektů.

Je pedagogem na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde vyučuje chanson a jevištní řeč. Se svým projektem Chanson mon amour – chansonovým recitálem navštívila mnohé scény nejen v Čechách ale i v Polsku, Německu, Španělsku, Rakousku a Indii. Od roku 2012 vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha chanson a jevištní řeč. Dlouhodobě spolupracovala s polským režisérem Józefem Zbigniewem Czerneckim.